Tom III
Inteligentny Inwestor XXI wieku: Tom III

Inteligentny Inwestor XXI wieku Tom III

Dlaczego inwestowanie wyłącznie w akcje jest skazane na porażkę? Jak zbudować własny portfel? Dlaczego kobiety są lepszymi inwestorami niż mężczyźni? Jaki wpływ na wyniki inwestora ma jego psychika? Jak legalnie zoptymalizować podatki od zysków kapitałowych i ile można na tym zaoszczędzić?

Trzeci tom książki „Inteligentny Inwestor XXI wieku” to unikalna wiedza z zakresu budowy portfela inwestycyjnego, optymalizacji podatkowej oraz psychologii inwestowania.

Budowa portfela inwestycyjnego

Aktywa opisane w poprzednich tomach książki należy połączyć ze sobą w ramach portfela inwestycyjnego. W tym dziale autor objaśnia:

 • Po co nam dywersyfikacja portfela inwestycyjnego?
 • Jak uzyskać zadowalające wyniki przy niskiej zmienności?
 • Czy portfel oparty wyłącznie na akcjach i obligacjach gwarantuje zysk?
 • Na czym polega „rebalansowanie” portfela?
 • Jakie portfele radziły sobie najlepiej na przestrzeni ostatnich 50 lat?
 • Czy istnieje uniwersalny portfel dla każdego?
 • Dlaczego zarządzanie gotówką stanowi klucz do sukcesu?
 • Jak zachowują się poszczególne aktywa w obliczu trendów inflacyjnych, a jak deflacyjnych?
 • Czym różnią się permanentne portfele od portfela Tradera21?

Dywersyfikacja geograficzna i optymalizacja podatkowa

Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed pomysłami polityków, warto rozważyć pewne rozwiązania. Lektura tego działu pokaże Wam:

 • Dlaczego nie powinniśmy wiązać całego majątku z jednym krajem?
 • W jakich sytuacjach uzasadnione i opłacalne jest założenie spółki zagranicznej?
 • W którym kraju założyć konto bankowe i dlaczego?
 • Których brokerów wybierać, aby zapewnić sobie dostęp do tanich, amerykańskich ETF-ów?
 • Gdzie przechowywać metale szlachetne?
 • Czy możliwe jest „wieczne odroczenie” podatku od zysków kapitałowych?
 • Jak spieniężyć kryptowaluty bez konieczności płacenia podatku?
 • Jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem spółki zagranicznej?
 • Czy jest sens wykorzystywać konta IKE lub IKZE w ramach optymalizacji podatkowej?

Psychologia inwestowania

Emocje mają gigantyczny wpływ na wyniki z inwestycji. Mimo to, temat ten często się ignoruje. Z działu poświęconego psychologii inwestowania dowiecie się:

 • Jak emocje przekładają się na wyniki inwestycyjne?
 • Dlaczego śledzenie newsów utrudnia życie inwestora?
 • W jaki sposób umiejętnie filtrować informacje?
 • Jak kreuje się wyniki „lepsze od oczekiwanych”?
 • Jak statystyki wprowadzają inwestorów w błąd?
 • Jak pracować nad naszą psychiką?
 • Czy powinniśmy często zaglądać na konto brokerskie?
 • Kiedy inwestor powinien zachowywać nadzwyczajną czujność?
 • Jakie efekty może przynieść przesadna pewność siebie?
 • Dlaczego nauka historii jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu?

Rekomendacje

dr Przemysław Kwiecień

CFA, doradca inwestycyjny nr 696

Często zastanawia mnie fakt, jak mało czasu i uwagi jako społeczeństwo przykładamy do naszych finansów. Autora książki cenię przede wszystkim za niestrudzoną pracę na rzecz szerzenia tej potrzebnej wiedzy. W wielu obszarach podzielam również jego chłodne podejście do inwestycji, pozbawione tak powszechnej dziś zachłanności, a nakierowane na cele przy uwzględnieniu ryzyka. Każdy z nas jest inwestorem, czasem niestety bardzo nieświadomym. Jestem przekonany, że przyswojenie choć części wiedzy, którą dzieli się Trader21 będzie tylko z korzyścią dla czytelnika.

Jarek Macioszek

W połowie drugiego tomu i dzięki Tobie Czarek zrozumiałem to czego nikt mi nie potrafił wytłumaczyć. Dziękuję.

Marcin Wenus

redaktor naczelny Comparic.pl, prezes fundacji Invest Cuffs

Działalność Tradera21 śledzę od lat. Tym samym o wartość merytoryczną książki byłem spokojny. Ogromna ilość informacji, przywiązanie do detali, jak i prosty język sprawiły, że po przeczytaniu (póki co) pierwszego tomu jestem pod ogromnym wrażeniem. Niecierpliwie czekam na kolejne.

Anna Land

Jestem w połowie drugiego tomu i muszę powiedzieć że treść przerosła już moje oczekiwania. Kopalnia wiedzy. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Zaryzykuję powiedzieć że tylu przydatnych informacji to ja przez całe studia na Uniwersytecie Ekonomicznym nie dostałam. Dziękuję i czekam na egzemplarz z dedykacją :)

Adam Król

Sprzedaż jest drastycznie mala w porównaniu do jakości książki. Jestem w połowie 2 tomu i jestem absolutnie pewien ze gdybym zapłacił za książkę 10 razy więcej to koszt stanowił by tylko mały ułamek wartości wiedzy i sposobu jej przekazania, zawartego w książce.

Lucyna Balcerak

Książka super (czytam 2 tomy na raz:)) - wiedza podana językiem zrozumiałym, nawet dla kogoś kto nie skończył studiów ekonomicznych i nie jest związany z tematem zawodowo. Cieszę się, że kupiłam. Polecam każdemu, kto chce zrozumieć, jak działa świat i świat finansów. Mam nadzieję na jakiś kurs... Pozdrawiam serdecznie i dziękuję:)

Bartosz Jankowski

Jestem na 3 tomie. Wiedza zawarta w książkach jest na pewno warta więcej nic te zestawy. Must have dla kazdego. Nie raz podczas analiz będę zaglądał i przypominał sobie cenne wskazówki tradera21.

Dawid Augustyn

redaktor naczelny FXMAG

"Inteligentny Inwestor XXI wieku" to spore przedsięwzięcie. Na całe szczęście oprócz ilości, autor zaoferował też jakość. Myślę, że dla stałych czytelników Tradera21 ważny będzie również fakt, że opisał wiele zagadnień, które wcześniej nie pojawiały się na blogu.

Marek Wenta

Przeczytałem już dwa tomy. Trzeci zacznę w poniedziałek. Robię sobie przerwy między tomami, żeby przetrawić na bieżąco zawartość książek (w tym czasie czytam inną literaturę). Po dwóch tomach mogę polecić tę książkę ( a w zasadzie komplet) jako wartościowy materiał na start dla każdego.

Dominika Jozwik

Gratulacje! Polecam jakiś masaż dłoni od podpisywania tych wszystkich tomów z przedsprzedaży! 😄
Sama zaczęłam już czytać 1szy tom i po raz pierwszy wskaźniki finansowe brzmią ciekawie, a wręcz ekscytująco! Przedstawione zagadnienia są łatwe do zrozumienia dla kogoś z małym doświadczeniem w temacie i bez studiów ekonomicznych! Bomba i genialna pomoc w nauce!
Czekam na wersje papierowe, bo jednak wolę trzymać książkę w rękach 😊

Michał Masłowski

prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

Trader21 z powodzeniem realizuje misję edukowania polskich inwestorów. Były artykuły, wywiady, wykłady, aż w końcu przyszedł czas na książkę. I to jaką! "Inteligentny Inwestor XXI wieku" to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą dowiedzieć się jak zarządzać swoim kapitałem na giełdzie ( i nie tylko).

Patronat

Independent Trader
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Dif Broker
EXANTE
Pajacyk

Kup książkę

Pakiet 4 tomów Inteligentny Inwestor XXI wieku

Pakiet 4 tomów Inteligentny Inwestor XXI wieku

Ze względu na to, że 80% treści ma charakter ponadczasowy, książka została wydana na bardzo dobrej jakości papierze, tak aby każdy z Was mógł wrócić do niej za 5 czy 10 lat. Wszystkie wykresy i tabele zostały przedstawione w pełnym kolorze. Każdy z tomów posiada twardą oprawę. Całość została połączona specjalnym etui. Każdy komplet zakupiony w trakcie przedsprzedaży został dodatkowo wzbogacony dedykacją od autora.

375 zł
E-book Inteligentny Inwestor XXI wieku

E-book Inteligentny Inwestor XXI wieku

Komplet książek w formie elektronicznej. Pliki przygotowane w formatach .epub oraz .pdf, co umożliwia lekturę na różnych czytnikach. Każdy e-book posiada zabezpieczenia, które mają zapobiec umieszczeniu treści książki w Internecie. Jest ona efektem tysięcy godzin pracy oraz pieniędzy wydanych na jej oprawę. Szanujcie własność prywatną.

375 zł
Pakiet specjalny: 4 tomy + E-book Inteligentny Inwestor XXI wieku

Pakiet specjalny: 4 tomy + E-book Inteligentny Inwestor XXI wieku

Przygotowaliśmy również ofertę łączącą zalety ebooka i tradycyjnego wydania. Dzięki niej będziecie mogli rozpocząć lekturę w formacie elektronicznym niemal natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty, co z pewnością umili oczekiwanie na 4 tomowe wydanie papierowe. Zestaw 4 tomów + ebook nadaje się zarówno do podróży jak i czytania w domowym zaciszu.

499 zł