Tom IV
Inteligentny Inwestor XXI wieku: Tom IV

Inteligentny Inwestor XXI wieku Tom IV

Czwarty i zarazem ostatni tom książki „Inteligentny Inwestor XXI wieku” pokazuje, w jaki sposób w praktyce wykorzystać wiedzę zawartą w poprzednich częściach książki.

Jak wybrać optymalnego brokera? W jaki sposób uzyskać dostęp do amerykańskich ETF-ów? Na co zwracać uwagę przy zakupie złota i srebra w postaci fizycznej? Jak wyszukiwać najatrakcyjniejsze spółki? W jaki sposób samodzielnie tworzyć wykresy pomagające analizować sytuację rynkową?

To tylko część długiej listy praktycznych rozwiązań, które mogą ułatwić życie inwestora, oszczędzając jego czas, pieniądze i nerwy.

Inwestowanie w praktyce

Wiedza teoretyczna nie ma znaczenia, jeśli nie potrafimy wykorzystać jej w praktyce. Dlatego też powstał dział z którego dowiecie się:

 • Jak wybierać brokera pod kątem długoterminowych inwestycji?
 • Jak zakupić akcje i ETF-y?
 • W jaki sposób możemy samodzielnie prześwietlić ETF?
 • Jak grać na spadki?
 • W jaki sposób obliczyć contango czy backwardation?
 • Czym są skanery akcji i jak z nich korzystać?
 • Jak w bezpieczny sposób kupić metale szlachetne?
 • W jaki sposób kupować kryptowaluty i gdzie je przechowywać?
 • Jak analizować REIT-y oraz ETF-y na REIT-y?
 • Jak zabezpieczać inwestycje przed wahaniami kursów walut?

Najczęstsze błędy inwestycyjne

Swoimi błędami inwestycyjnymi oraz przemyśleniami na temat giełdy podzielili się zarówno Trader21, jak i najaktywniejsi komentatorzy z bloga IndependentTrader.pl. Na bazie ich tekstów dowiecie się:

 • Dlaczego nie powinniśmy stawiać wszystkiego na jedną kartę, nawet jeśli jesteśmy pewni swojego wyboru?
 • Jak w praktyce działa schemat „pump and dump” oraz jak nie paść jego ofiarą?
 • Dlaczego nawet podczas współpracy z doradcą powinniśmy myśleć samodzielnie?
 • Czym kończy się wybieranie skrajnie taniego brokera?
 • Czy budowa wymarzonego domu może okazać się nietrafioną inwestycją?
 • Dlaczego należy jak najszybciej wycofywać środki z kantorów internetowych?
 • Czym jest overtrading?
 • Jak zmieniła się giełda od kiedy banki centralne zaczęły masowy dodruk waluty?
 • Jak obronić się przed politykami i kryzysem?
 • W jakich momentach bankierzy mówią o pojawieniu się „bańki spekulacyjnej”?

Case Study

Na koniec książki Trader21 odpowiedział na kilkadziesiąt kluczowych pytań dotyczących zarówno poszczególnych aktywów, geopolityki, jak i indywidualnych sytuacji inwestorów. W tym dziale autor wyjaśnia:

 • Czy opłaca się nabywać akcje spółek dywidendowych tuż przed przyznaniem prawa do dywidendy?
 • Na czym polega prawo poboru?
 • Czy może dojść do sytuacji w której mamy recesję, a jednocześnie ceny akcji i obligacji idą w górę?
 • Czy możliwe jest odejście od gotówki w krajach słabiej rozwiniętych?
 • Jak udowodnić, że banki komercyjne manipulują cenami złota i srebra?
 • Który z krajów Unii Europejskiej, jako drugi po Wielkiej Brytanii, zdecyduje się opuścić wspólnotę?
 • Dlaczego UE rozwija się dziś wolniej od Stanów Zjednoczonych i dużo wolniej od Chin?
 • Które sektory gospodarki przestaną istnieć w kolejnych latach?
 • Czy warto kupować akcje spółki, w której pracujemy?
 • Przy jakim budżecie można przejść na emeryturę i skupić się na inwestowaniu?
 • W jaki sposób kontynuować edukację po przeczytaniu „Inteligentnego Inwestora XXI wieku”?

Rekomendacje

dr Przemysław Kwiecień

CFA, doradca inwestycyjny nr 696

Często zastanawia mnie fakt, jak mało czasu i uwagi jako społeczeństwo przykładamy do naszych finansów. Autora książki cenię przede wszystkim za niestrudzoną pracę na rzecz szerzenia tej potrzebnej wiedzy. W wielu obszarach podzielam również jego chłodne podejście do inwestycji, pozbawione tak powszechnej dziś zachłanności, a nakierowane na cele przy uwzględnieniu ryzyka. Każdy z nas jest inwestorem, czasem niestety bardzo nieświadomym. Jestem przekonany, że przyswojenie choć części wiedzy, którą dzieli się Trader21 będzie tylko z korzyścią dla czytelnika.

Jarek Macioszek

W połowie drugiego tomu i dzięki Tobie Czarek zrozumiałem to czego nikt mi nie potrafił wytłumaczyć. Dziękuję.

Marcin Wenus

redaktor naczelny Comparic.pl, prezes fundacji Invest Cuffs

Działalność Tradera21 śledzę od lat. Tym samym o wartość merytoryczną książki byłem spokojny. Ogromna ilość informacji, przywiązanie do detali, jak i prosty język sprawiły, że po przeczytaniu (póki co) pierwszego tomu jestem pod ogromnym wrażeniem. Niecierpliwie czekam na kolejne.

Anna Land

Jestem w połowie drugiego tomu i muszę powiedzieć że treść przerosła już moje oczekiwania. Kopalnia wiedzy. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Zaryzykuję powiedzieć że tylu przydatnych informacji to ja przez całe studia na Uniwersytecie Ekonomicznym nie dostałam. Dziękuję i czekam na egzemplarz z dedykacją :)

Adam Król

Sprzedaż jest drastycznie mala w porównaniu do jakości książki. Jestem w połowie 2 tomu i jestem absolutnie pewien ze gdybym zapłacił za książkę 10 razy więcej to koszt stanowił by tylko mały ułamek wartości wiedzy i sposobu jej przekazania, zawartego w książce.

Lucyna Balcerak

Książka super (czytam 2 tomy na raz:)) - wiedza podana językiem zrozumiałym, nawet dla kogoś kto nie skończył studiów ekonomicznych i nie jest związany z tematem zawodowo. Cieszę się, że kupiłam. Polecam każdemu, kto chce zrozumieć, jak działa świat i świat finansów. Mam nadzieję na jakiś kurs... Pozdrawiam serdecznie i dziękuję:)

Bartosz Jankowski

Jestem na 3 tomie. Wiedza zawarta w książkach jest na pewno warta więcej nic te zestawy. Must have dla kazdego. Nie raz podczas analiz będę zaglądał i przypominał sobie cenne wskazówki tradera21.

Dawid Augustyn

redaktor naczelny FXMAG

"Inteligentny Inwestor XXI wieku" to spore przedsięwzięcie. Na całe szczęście oprócz ilości, autor zaoferował też jakość. Myślę, że dla stałych czytelników Tradera21 ważny będzie również fakt, że opisał wiele zagadnień, które wcześniej nie pojawiały się na blogu.

Marek Wenta

Przeczytałem już dwa tomy. Trzeci zacznę w poniedziałek. Robię sobie przerwy między tomami, żeby przetrawić na bieżąco zawartość książek (w tym czasie czytam inną literaturę). Po dwóch tomach mogę polecić tę książkę ( a w zasadzie komplet) jako wartościowy materiał na start dla każdego.

Dominika Jozwik

Gratulacje! Polecam jakiś masaż dłoni od podpisywania tych wszystkich tomów z przedsprzedaży! 😄
Sama zaczęłam już czytać 1szy tom i po raz pierwszy wskaźniki finansowe brzmią ciekawie, a wręcz ekscytująco! Przedstawione zagadnienia są łatwe do zrozumienia dla kogoś z małym doświadczeniem w temacie i bez studiów ekonomicznych! Bomba i genialna pomoc w nauce!
Czekam na wersje papierowe, bo jednak wolę trzymać książkę w rękach 😊

Michał Masłowski

prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

Trader21 z powodzeniem realizuje misję edukowania polskich inwestorów. Były artykuły, wywiady, wykłady, aż w końcu przyszedł czas na książkę. I to jaką! "Inteligentny Inwestor XXI wieku" to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą dowiedzieć się jak zarządzać swoim kapitałem na giełdzie ( i nie tylko).

Patronat

Independent Trader
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Dif Broker
EXANTE
Pajacyk

Kup książkę

Pakiet 4 tomów Inteligentny Inwestor XXI wieku

Pakiet 4 tomów Inteligentny Inwestor XXI wieku

Ze względu na to, że 80% treści ma charakter ponadczasowy, książka została wydana na bardzo dobrej jakości papierze, tak aby każdy z Was mógł wrócić do niej za 5 czy 10 lat. Wszystkie wykresy i tabele zostały przedstawione w pełnym kolorze. Każdy z tomów posiada twardą oprawę. Całość została połączona specjalnym etui. Każdy komplet zakupiony w trakcie przedsprzedaży został dodatkowo wzbogacony dedykacją od autora.

375 zł
E-book Inteligentny Inwestor XXI wieku

E-book Inteligentny Inwestor XXI wieku

Komplet książek w formie elektronicznej. Pliki przygotowane w formatach .epub oraz .pdf, co umożliwia lekturę na różnych czytnikach. Każdy e-book posiada zabezpieczenia, które mają zapobiec umieszczeniu treści książki w Internecie. Jest ona efektem tysięcy godzin pracy oraz pieniędzy wydanych na jej oprawę. Szanujcie własność prywatną.

375 zł
Pakiet specjalny: 4 tomy + E-book Inteligentny Inwestor XXI wieku

Pakiet specjalny: 4 tomy + E-book Inteligentny Inwestor XXI wieku

Przygotowaliśmy również ofertę łączącą zalety ebooka i tradycyjnego wydania. Dzięki niej będziecie mogli rozpocząć lekturę w formacie elektronicznym niemal natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty, co z pewnością umili oczekiwanie na 4 tomowe wydanie papierowe. Zestaw 4 tomów + ebook nadaje się zarówno do podróży jak i czytania w domowym zaciszu.

499 zł